Wellicht heeft u in de praktijk al patiënten die behandeld worden met bestaande CGRP-remmers, zoals Erenumab, Galcanezumab of Fremanezumab, die maandelijks subcutaan worden toegediend. Het onderscheidende voordeel van Atogepant is dat het een orale medicatie is, die direct de CGRP-receptor blokkeert.
Belangrijke informatie over Atogepant:
- Atogepant is uitsluitend geïndiceerd voor patiënten met chronische migraine (minimaal 15 dagen hoofdpijn per maand, waarvan minstens 8 dagen migraine, zonder medicatie-overgebruik).
- Het middel is alleen een optie voor patiënten die niet voldoende hebben gereageerd op klassieke profylactische behandelingen (zoals candesartan of bètablokkers) én botulinetoxinebehandelingen.
- Atogepant kan uitsluitend door een neuroloog worden voorgeschreven.
Wat betekent dit voor u als huisarts?
- Voor de eerste stappen in de behandeling van migraine verandert er niets. U kunt de NHG-Standaard Hoofdpijn blijven volgen.
- Indien een patiënt vraagt naar Atogepant, is verwijzing naar de neuroloog alleen zinvol als aan alle bovenstaande criteria wordt voldaan, inclusief het doorlopen van de preventieve medicatie volgens de NHG-Standaard. Anders komt de patiënt niet in aanmerking voor deze behandeling.
Met deze nieuwe ontwikkeling is het belangrijk om uw patiënten goed te informeren over de mogelijkheden en beperkingen van deze behandeling.