In Alrijne vermeldt de radioloog de dichtheid van het klierweefsel in het verslag van het borstonderzoek. Dit wordt in het verslag “mammadensiteit” genoemd. Meer informatie over mammadensiteit kunt u vinden via deze link. Het verslag van uw mammografie staat in mijnalrijne.nl.

Bij iedere patiënt die voor borstonderzoek in Alrijne komt, wordt standaard een mammografie gedaan met tomosynthese. Hiermee wordt een 3D afdruk van de borst gemaakt, waardoor de verschillende weefsellagen beter zichtbaar zijn.

Afhankelijk van de klacht en soms ook de dichtheid van het borstklierweefsel wordt aanvullend een echo-onderzoek gedaan. In sommige situaties is een MRI of BSGI (MBI) als aanvullende diagnostiek nodig en wordt dit worden opgenomen in het behandeltraject.

Vragen over de DENSE-2 studie?

Vrouwen die deelnemen aan het screeningsonderzoek naar borstkanker met zeer dicht klierweefsel (mammadensiteit d), krijgen op dit moment geen screenings MRI aangeboden. In het najaar van 2024 start een studie vanuit UMC Utrecht, waar Bevolkingsonderzoek Nederland aan meewerkt. Dit onderzoek heet DENSE-2 en onderzoekt andere manieren om borstfoto’s te maken bij vrouwen met zeer dicht borstklierweefsel (8% van de vrouwen). Deelname hieraan is steekproefsgewijs en vrouwen die worden uitgekozen om deel te nemen, krijgen automatisch bericht. U kunt zichzelf niet voor deze studie opgeven.

Op de volgende websites kunt u meer informatie vinden over de DENSE-2 studie:

Op de volgende website kunt u de reactie van NABON (Nationaal borstkanker Overleg Nederland) lezen: https://www.nabon.nl/nieuws/oproep-nabon-rondom-berichtgeving-zeer-dicht-borstklierweefsel-en-mri/

Terug naar boven